Мајкрософт почнува да ги повлекува терминалите од палетата Лумиа од пазарот

Мајкрософт

Денес не е изненадување што продажбата на мобилни уреди на Мајкрософт оди од лошо кон полошо и голем дел од вината е во самата компанија, како што веќе споменав во неколку наврати. Плод на очајот на момчињата Редмонд во овој поглед, можеме да го најдеме во континуирани падови на цените за терминалите 950 и 950 XL, што во моментов можеме да го најдеме во продавницата на „Мајкрософт“ по практична половина од цената со која тие се појавија на пазарот во декември минатата година.

Но, се чини дека идејата на „Мајкрософт“ не е да ги спушти целосно слепите лица и да го прекине своето патување на пазарот за телефонија, но дека некои гласини се чини дека покажуваат дека следниот декември ќе биде последниот месец во кој ќе можат да се најдат. , бидејќи тоа ќе беше кога многу се шпекулираше Surface Phone да излезе на пазарот. Лично Ако со лансирањето на 950 и 950 XL не успеаја да се вратат, Многу се сомневам дека следните терминали ќе го постигнат, иако би било многу добро покрај iOS и Android да има уште една можност на пазарот.

Очигледно повеќето официјални продавници што компанијата ги шири низ целиот свет, се повлекуваат и од своите излози и од продажбата, сите уреди Lumia што досега ги продаваа, иако се чини дека е малку рано, со оглед на плановите на компанијата да лансирање во декември на новата генерација на уреди произведени од компанијата и тоа ќе биде под името Surface Phone. Логично компанијата не даде коментар за ова прашање, што ќе нè принуди да почекаме до декември за да видиме ако Мајкрософт конечно се обиде повторно, овој пат со терминали инспирирани од површината,


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.