Microsoft може да го откаже идниот Microsoft Band 3

Мајкрософт бенд 2

Во последниве денови, уредите на Мајкрософт ги преземаа информациите од многу веб-страници за технологија, многу од нив со проблеми со лансирање или со откажани проекти. Најновиот gadget од Microsoft кој има проблеми е Мајкрософт бенд 3.

Ова носење ќе биде лансирано на крајот на оваа година или така беше предвидено иако Неодамнешните извештаи покажуваат дека таков gadget може да се откаже и да не ја гледам светлината на пазарот ако продолжи со проблеми.

Информациите се обезбедени од веб-страницата ZDNet, која вели дека тимот на Microsoft Band 3 или барем главниот тим Haveе пробав да инсталирам IoT на Windows 10 на носливиот Microsoft. Windows 10 IoT е верзија на Windows за паметни уреди, не-целосна верзија на Windows 10. Адаптацијата не се покажа како што тимот и компанијата сакаа и управата на компанијата одлучи да го распушти тимот, изненадувачки, оставајќи го носното во воздухот затоа што денес никој не знае дали ќе ја види светлината на денот.

Microsoft Band 3 треба да има Windows 10 IoT, но проектот не беше успешен

Во моментов Имаме на располагање Microsoft Band 2, носливо што значително ја намали својата цена. И, информациите за неговиот хардвер не се чини дека укажуваат на голема промена во „Мајкрософт бенд 3“, туку се еднакви на вториот модел на овој нослив „Мајкрософт“.

Во секој случај се чини дека уредот на Мајкрософт ќе има проблеми со стартување според распоредот и тој не е првиот гаџет на Мајкрософт што има проблеми со лансирање. се надеваме дека новото носење оди напред со неговото лансирање и проблемите со Windows 10 IoT се решени што е можно побрзо бидејќи ова семејство на Microsoft има многу добро прифаќање, иако цените обично не ги придружуваат овие гаџети Дали ова ќе се промени наскоро? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.