Мајкрософт објавува Клип слој на Андроид за да го подобри копирањето на текстот

Клип слој

Андроид користи мноштво карактеристики да биде со највисок квалитет и најразновиден оперативен систем за уреди во моментот. Во рамките на таа величина што ја цени, има некои простори што можат да се подобрат, како што е оној што е поврзан со копирање на текст, за кој се надеваме дека еден ден големиот Г сака да го развие за да стане совршен.

Затоа му овозможува на Мајкрософт да излезе пред него и да лансира апликации како Клип слој. Клип слој е апликација што доаѓа да ја пополни празнината што ја остави Google со дозволување на корисникот копирајте го целиот текст што се појавува на екранот на лесен и едноставен начин. Специјална апликација, но има мал хендикеп што не ќе го сакаат сите корисници.

Тој камен на сопнување, малечок, е што ќе мора да го конфигурирате Клип Слојот како волшебник од поставките од вашиот телефон. Така, можете да заборавите на лансирањето на Google Now кога ќе притиснете долго, бидејќи тоа ќе биде новата апликација на Microsoft што ќе се појави за да ги извршува функциите за копирање на текстот на она што се појавува на екранот на вашиот сакан и убав паметен телефон.

Клип слој

Кога ќе го направите тоа долго притискање, ќе се погрижи Clip Layer прочитај го целиот текст имате на екранот. Треба да кликнете на полињата што сакате да ги копирате и да допрете на копчето за текст што се наоѓа во горниот десен агол за да видите што сте избрале. Тогаш останува само да го копирате во клипбордот, да го испратите по е-пошта, да го однесете на Wunderlist или да го споделите со друга апликација што сте ја инсталирале на вашиот мобилен уред. Поедноставно, невозможно.

Клип слој ќе може да копира поголем дел од текстот наместо сликите, иако нема секогаш да работи до совршенство. Се разбира, тој го препознава само текстот на екранот, па заборавете да го земете од сликите што се појавуваат на веб-страниците или други елементи.

Бидејќи сè уште не е достапно на меѓународно ниво, ве охрабрувам да преземете ја АПК:

Преземете ја АПК-формат на клип во својата верзија 1.0

Клип слој
Клип слој
Развивач: Microsoft Corporation
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Бла блај помалку оперативен систем и не копира текст бидејќи ИОС не ти изгледа дека си противречиш себе си