Мајкрософт ќе ја додаде функцијата на Skype за пребарување во Бинг

Откако Скајп му беше предаден на Мајкрософт, компанијата со седиште во Редмонд полека додава нови функции за корисниците да го прошират начинот на користење, да се обидат да станат опција за платформите за пораки што во моментот владеат на пазарот и кои нудејќи гласовни повици, видете WhatsApp, Viber или Line, ја одземаат водечката улога на пазарот. Во моментов, Skype е мултиплатформа и е достапен во сите најкористени оперативни системи, покрај тоа што нуди веб-услуга што ни овозможува да ја користиме без да се регистрирате или без да ја користите природната апликација за воспоставување повици.

Идните планови за Skype поминуваат низ интегрирајте се во платформата Андроид за управување со комуникациите, без разлика дали се повици или СМС, како и стандардната платформа за пораки. За ова, работи на додавање нови функции инспирирани од универзалната верзија за екосистемот Виндоус 10. Покрај споделувањето на дизајнот, Мајкрософт работи и на мобилната верзија на својата услуга за повици за да додаде нов таб наречен пребарување што ни овозможува да пребарувајте во Бинг за да можете да ги споделите резултатите со нашите соговорници.

Покрај тоа, исто така, ќе ни овозможи пребарување ресторани, кафулиња, филмови (како што прави тастатурата на Google Board) и пребарувајте GIF-и на Ghipy, најголемата GIF платформа достапна на Интернет. Вие исто така сакате да додадете систем на емоции на одговори со пет емоции наше допаѓање, одобрување, пустош, разочарување ... без да треба да се напише збор. Во моментов, само корисниците на програмата Android Insider веќе можат да ги испробаат овие нови функции, функции што не треба да пристигнуваат во конечна верзија, бидејќи сите новости се прилично добро интегрирани и неговото работење е повеќе од точно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.