Motorola се врати и да дебитира за ново лого

Моторола

Моторола тоа е или поточно беше една од компаниите со најголема тежина на пазарот на мобилна телефонија. Пред извесно време Lenovo одлучи да го купи и да го апсорбира, правејќи го практично да замине во историјата. Сепак, се чини дека таа одлука за ослободување на терминали со слоганот „Moto by Lenovo“ е историја и Motorola се врати, исто така, лансираше ново лого, со идеја за враќање на изгубеното време и својата позиција на пазарот.

Тоа беше во 2016 година кога Леново реши целосно да ја апсорбира компанијата, откако ја одржуваше во живот и независно од 2014 година, година кога ја купи од Гугл, и успеа да се врати на насловната страница. Сега се чини дека дојде време да се вратиме и да ги поништиме донесените одлуки.

Во моментот малку се знае за враќањето на Motorola на пазарот, иако е потврдено дека тие ќе издадат ново, посвежо лого што служи за да стане јасно дека митската Моторола се врати, и дека враќањето исто така ќе подразбира, како би можело да биде поинаку, лансирање на нови мобилни уреди на пазар.

Гласините во моментот сугерираат дека можеме да видиме а Motorola Moto X и Motorola Moto Z, но исто така и наскоро би можеле да започнеме да гледаме како Moto G почнува да ја користи оваа нова ситуација.

Леново направи јасна грешка со „убиството“ на брендот „Моторола“, но се чини дека успеа навреме да ја поправи својата грешка и тоа е дека нема ништо што продава повеќе терминали на пазарот отколку што има легендарна компанија зад себе.

Дали мислите дека Lenovo е во право со опоравување на брендот Motorola и му даде ново лого и важност на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   поправка на компјутер dijo

  Добра идеја е ако се обидете да направите површинска компанија: променете ја сликата.
  Motorola отсекогаш била добра марка, но во тоа време не можеше да се прилагоди на екстремно брзото темпо со кое напредува светот на технологијата и мислам дека ако ги стават батериите може да добијат добри производи.

<--seedtag -->