Nexus Pixel XL (HTC Marlin) повторно ги прикажува своите карактеристики на Geekbench

Google

На нов Google Nexus што би можело да се претстави следниот октомври, ќе продолжи да дава многу за разговор, а во последните часови можевме да го видиме Pixel XL, до сега познат како HTC Marlin, во добро познатиот репер на Geekbench откривање на неговите спецификации што нема да остави апсолутно никого рамнодушен.

Меѓу работите што ова истекување ни овозможи да ги знаеме е дека како што сите знаеме со сигурност, тој ќе има инсталиран Android 7.0 Nougat внатре и ќе монтира процесор Qualcomm со четири јадра што ќе работи со брзина од 1.59 GHz. моделот не е откриен, но сè укажува на тоа дека тоа ќе биде новиот 820 што веќе го видовме во другите најдобри мобилни уреди на пазарот.

Подолу можеме да ги видиме сите податоци прикажани од Nexus Pixel XL на Geekbench;

Nexus Pixel XL

Покрај овие интересни информации, во последните часови можевме да знаеме и дека камерите на овој нов Nexus ќе имаат сензор на Sony. Ако гласините се точни во главната камера ќе видиме сензор од 12 мегапиксели, додека во предната камера ќе имаме сензор од 8 мегапиксели.

Сега е време да почекаме да пристигне 4 октомври, закажаниот датум за презентација на новиот Nexus според сите гласини, а потоа да ги знаеме сите карактеристики и спецификации на новиот облог на Google за да се обидеме да ја погодиме табелата на мобилниот пазар на телефони.

Што мислите за карактеристиките и спецификациите на овој Nexus Pixel XL?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.