Nexus 6P цената постојано паѓа таму каде што имаат акции

Google

По официјално потврди дека Nexus 6P на Google ќе престане да се надополнува Во онлајн продавницата на компанијата, цената на овој спектакуларен уред е сè уште во слободен пад. Од време на време наоѓаме понуда што ни се чини интересна, имајќи го предвид квалитетот на градежните материјали и генералниот сет на софтвер-хардвер на овие тимови, но во овој случај и со толку блиските нови пиксели, цената продолжува да паѓа на граничните граници што го прават навистина невозможно да не се фиксираат на нив.

Во моментов можеме да видиме како цената на последните единици на Nexus 6P се близу 400 евра во некои онлајн продавници на Амазон. Поточно Huawei Nexus 6P 14,5 см ...цената е 429,99 евра »/] со бесплатна испорака доколку имаме премиум сметка, што секако ни изгледа спектакуларно.

Гледајќи само дел од спецификациите на овој Nexus 6P Со 5,7-инчен AMOLED екран со резолуција WQHD, вашиот вГлавна камера од 12.3 MP, процесор Octa-Core Qualcomm Snapdragon 810 работи со брзина од 2GHz, Предна камера од 8 MP со 2160p снимање видео, со капацитет за складирање од 32 GB, 3 GB RAM и 4G конекција, NFC и Bluetooth 4.2, нè натера да ја разгледаме оваа цена двапати и да ја земеме предвид ако размислуваме да купиме паметен телефон денес .

Покрај тоа, мора да се стави до знаење дека ажурирањето на Android Nougat наскоро ќе пристигне (доколку сеуште го нема) и дека ќе имате безбедна поддршка за друго ажурирање во иднина. Овој Nexus 6P може да има големина на екранот кој не го сакаат сите корисници, но сигурно со оваа цена не останува незабележан ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карчеки dijo

    Всушност, тие се зголемија откако излегоа пикселите ... На Амазон достигнаа 380. По цената на пикселите, претходните ја зголемија цената