Ниантик може да одржи настан на Покемон Го што се совпаѓа со Ноќта на вештерките

Оди Покемон

Покемон Го продолжува да биде една од игрите со најголем број на играчи во светот и продолжува да биде вест скоро секој ден од разни и различни причини. Денес тоа е затоа што Ниантиќ може многу брзо да слави прв настан Покемон Гоу, што според многу гласини Може да се слави совпаѓа со денот кога се слави традиционалната забава на Ноќта на вештерките.

Првите вести за овој настан ни доаѓаат од профилот на популарниот развивач на Фејсбук, кој се однесува на Ноќта на вештерките и исто така вклучува слика на Покемон Го поставена во американската забава, веќе извезена во целиот свет.

Покрај тоа, следнава порака исто така може да се прочита;

„Со Ноќта на вештерките само зад аголот, предвидуваме дека обучувачите можат да најдат повеќе Одг во реалниот свет. AR камерата е одличен начин да ги овековечите и споделите овие средби со вашите пријатели “.

Сè го сугерира тоа за време на Ноќта на вештерките можеме да уживаме во настан Покемон Гоу во кој суштества би можеле да се појават на многу места во светот, со голема фреквенција и се надевам дека е поставена во сè попопуларната прослава.

Сега само треба да почекаме, со нашите мобилни уреди подготвени да можеме да ловиме Покемони и да видиме дали Ниантик и Нинтендо имаат изненадување во форма на Покемони или нешто друго, како што се предмети достапни на сите обучувачи.

Кои изненадувања мислите дека ќе ни ги приреди Niantic во Покемон Го за следната Ноќ на вештерките?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.