Nintendo NES Classic Mini ќе се врати во продавниците на 29 јуни

Nintendo NES Classic

Малку да се каже за повторното започнување на Nintendo NES Classic во својот мини формат: Тоа беше преведено во лудост за шопинг и кратко време по излегувањето во продажба, акциите беа исцрпени. По кратко време, можевме да видиме како најпаметните - некако да ги наречеме - се обидоа да направат деловна активност со моделот ставајќи го на продажба по превисоки цени во главните канали за продажба преку Интернет. Меѓутоа, ако го снемавте вашиот NES Classic Mini на неговото официјално претставување пред неколку години, јапонската компанија објави дека ќе има нови единици за продажба ова лето.

Соопштението беше објавено преку социјалните мрежи: Нинтендо повторно ќе се стави на продажба, вашиот Nintendo NES Classic Mini од 29 јуни. Ова беше првата мини-формат конзола што беше пуштена во продажба и приемот не може да биде подобар. Се разбира, ништо за вметнување касети како во оригиналниот модел од 80-тите; тука ќе мора да бидете задоволни со игрите претходно инсталирани во нејзината внатрешна меморија.

НСВ

Оваа десктоп конзола има ист дизајн како и оригиналниот модел, иако во многу попренослив формат. Се разбира, продажниот пакет не можеше да го пропушти NES класичен контролер, класичниот далечински управувач и кој можете да го користите и со Wii i Wii U. Исто така, списокот со игри (до вкупно 30 наслови) вклучен е како што следува:

 1. Марио Брос
 2. Супер Марио Брос
 3. Супер Марио Брос 2
 4. Супер Марио Брос 3
 5. Легендата за Зелда
 6. Zelda II: На авантура на линк
 7. магаре Конг
 8. Мега Човек 2
 9. PAC-MAN
 10. Final Fantasy
 11. Metroid
 12. Кирби е авантура
 13. Castlevania
 14. Castlevania II: Потрага на Сомин
 15. Ninja Gaiden
 16. Д-р Марио
 17. Панч-аут! Одликувајќи се со г-дин сон
 18. Балон борба
 19. Donkey Kong Jr.
 20. Excitebike
 21. мраз качувач
 22. Кид Икар
 23. Двоен змеј II: Одмаздата
 24. Меур Bobble
 25. Текмо Боул
 26. Супер Ц
 27. Galaga
 28. StarTropics
 29. Духови Гоблини
 30. Градиус

Како што велиме, од следниот 29 јуни ќе можете повторно да го фатите и да се сетите на старите времиња. Иако, како и во претходната пригода, обидете се да одите брзо ако не сакате да останете без копија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.