Nokia продолжува да го прави своето и Nokia 3.1 сега е достапен во Шпанија

Фирмата што го продолжува своето ширење во нашата земја практично лансира еден уред неделно. Минатата недела го добивме иконскиот модел на Финците, Nokia 8110 всушност беше лансиран во 1996 година, сега имаме достапна во продавниците Nokia 3.1, влезен терминал што сака да ни понуди најдоброто хардверско и софтверско искуство во неговиот ценовен сегмент.

И тоа е дека цената на овој модел е навистина мала, станува збор за уред со внимателен дизајн, кој ќе ни понуди конкурентно корисничко искуство и сето тоа со просечна препорачана цена од 149 евра.

Nokia заедно со HDM Global Домот на телефоните на Nokia, не застанува

Од купувањето на HDM Global, не престанавме да имаме интересни вести од Nokia и несомнено се очекува дека за неколку години вестите од оваа компанија ќе продолжат да пристигнуваат на пазарот заситен со уреди, но на кој има простор за уште еден, повеќе ако ова се нарекува Nokia.

Лансирањето на овој уред е официјално денес и ќе можеме да уживаме во модел копиран од оригиналот, новата Nokia 3.1 комбинира внимателен избор на материјали со фантастичен дизајн. Неговата анодизирана метална рамка и нејзината 5,2-инчен HD + стаклен екран заштитен со 3D закривено Corning Gorilla Glass 2.5 нуди совршена комбинација за извонреден изглед и пријатно чувство на допир. Оваа Nokia 3.1 има суптилни, но впечатливи метални акценти во комбинација со двојни дијамантски резови за врвен финиш што нуди најдостапна верзија 18: 9 во својата линија на производи. Останатите најистакнати спецификации се:

  • Процесор MediaTek 6750, осум-јадрен чипсет
  • Надградена задна камера со автоматски фокус од 13MP
  • Две опции за складирање RAM меморија: 2 GB / 16 GB
  • Достапно во сина / бакарна, црна / хромирана и бела / железна боја

Од друга страна, Nokia 3.1 доаѓа стандардно со Android Oreo, така што ќе можеме да ги користиме Google Assistant, Google Lens, Picture-in-Picture за мултитаскинг, инстант апликации за Android, 60 нови фантастични емотикони и одлики за да ја зголемиме батеријата , како што е ограничување на употребата на апликации во позадина. Фирмата гарантира дека овој терминал е подготвен да добие Android P, што е несомнено многу добра вест, иако останува да се види во која точка. Новата Nokia 3.1 сега е достапна во главните продажни места по просечна препорачана цена од 149 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.