Нокиа ќе лансира два телефони со отпорност на вода Андроид

Nokia Office

И покрај фактот дека информациите од минатата недела беа лажни, Nokia работи на лансирање нови мобилни уреди на пазарот. Поточно лансирање два Android телефони со IP68 сертификација, тоа е, тие ќе бидат отпорни на вода и прашина.

Овие два нови мобилни телефони ќе бидат произведени од компанијата HMD Global, што е дел од новата Nokia Corp. Новите мобилни телефони не само што ќе имаат Android како оперативен систем или ќе бидат отпорни на вода, туку ќе го имаат и новиот Qualcomm Snapdragon 820 и ќе имаат екрани со висока резолуција. Се вели дека мобилните ќе имаат Прикажува резолуција од 2К.

Двата мобилни телефони на Nokia ќе се разликуваат во нивниот екран, едниот ќе има 5,2-инчен екран додека другиот терминал ќе има 5,5-инчен екран. Двата панели со резолуција од 2К, како што рековме претходно.

Новите телефони на Nokia ќе имаат Android 7 од самиот почеток

Ние исто така знаеме нешто за камерите, област каде што Нокиа отсекогаш се истакнувала. Во овој случај, двата терминали ќе имаат резолуција од 23,6 пратеници, Сепак, не знаеме дали тие ќе имаат Pureview технологија, технологија што ќе дозволи надминување од 50 MP.

Терминалите ќе имаат Android 7, така што индиректно го знаеме тоа Тие нема да бидат објавени пред Android 7 да го погоди мобилниот телефон, односно има уште време да ги запознаеме новите уреди на оваа нова Nokia. Во секој случај, се чини дека овие два телефони со Android Андроид нема да бидат голема работа и можеби луѓето им приоѓаат за едноставниот факт дека се Nokia или поточно затоа што го имаат логото на Nokia на своето куќиште.

Нокиа која, како што некои добро знаат, не е она што беше порано и која сега се чини дека му се предава на успехот на Андроид и покрај фактот што на почетокот никогаш не сакаше да создаде телефони со Андроид, нешто што според многумина ја осудило компанијата Дали ќе го стори истото во оваа нова фаза на Nokia?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.