Nokia ќе присуствува на MWC 2017 Willе ги претстави своите нови паметни телефони?

Nokia Office

Mobile World Congres со текот на годините стана еден од саемите, ако не и најважниот саем за телефонија. Во рамките на овој саем, многумина се производители кои ги презентираат новите терминали што ќе излезат на пазарот во текот на целата година. Промашувањето на овој состанок може да биде знак дека нешто не е во ред со компанијата или дека претпочитаат да направат независна презентација за да не се поклопуваат со останатите производители. Потпис Нокиа преку Твитер потврди дека ќе присуствува на следниот MWC преку неговиот извршен директор Раџеев Сури.

Има уште неколку месеци пред да се одржи настанот, но компанијата веќе го објави тоа, така што гласините поврзани со терминалите што би требало да се појават на пазарот кратко време откако MWC повторно ќе започнат да избиваат. Во моментот и според гласините што ги објавивме последните месеци, Nokia не ја јаде истата грешка како BlackBerry лансирање само до високата класа, но Финците ќе изберат да започнат терминал со среден дострел и терминал со низок среден дострел.

Овој нов терминал што може да се нарече D1C би стигнал до пазарот со Android 7.0 Nougat, или барем би требало доколку не сака да започне на погрешно стапало на пазарот за телефонија во кој долги години беше апсолутен крал. Овој претпоставен терминал веќе помина низ Антуту и ​​Гекбенч, каде што можевме да видиме како Willе има Snapdragon 430 процесор со Adreno 505 GPU и 3 GB RAM меморија. Во моментот, перформансите го ставаат како една од најдобрите сегашни опции во средниот опсег, но се додека не стигне до пазарот и ја знаеме нејзината крајна цена, не можеме да влеземе за да процениме дали е или не конкурентен уред или ќе биде еден од многуте.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.