Nokia 8 сега е достапна за резервација во Шпанија

Со нешто повеќе од еден месец задоцнување на првично закажаниот датум на 31 јули, финската фирма конечно ја стави на располагање на шпанските корисници многу очекуваната „Нокиа 8“, терминал што стигнува на пазарот со доста прифатливи одлики по цена од 599 евра. Ако сакате да се фатите за тоа, само треба да застанете покрај Веб-страница на Nokia директно, изгледа дека ќе бидат потребни неколку дена за да биде достапен преку Амазон, ако некогаш е. Во моментот, Nokia 8 е достапна само во челична боја и времето на испорака е од 1 до 2 дена.

Нокиа продолжува да нагласува дека оперативниот систем што управува со неговите терминали е чист Андроид, фантастична опција ако сакаме нашиот терминал секогаш да биде ажуриран и да бидеме меѓу првите што ќе добијат нови верзии на Андроид. Другите карактеристики на Nokia 8 се наоѓаат во можноста за сними 4ik видеа со просторно аудио благодарение на системот Nokia OZO 360, систем што го користат холивудските филмаџии и музички продуценти, кој нуди извонредно чувство и искуство со репродукција, како никој друг.

Nokia 8 карактеристики

 • Процесор: Окта-јадрен Snapdragon 835 (четири 2.45GHz и четири 1.8GHz јадра
 • RAM: 4GB
 • Складирање: 64 GB, со слот за microSD за проширување на просторот за складирање.
 • 5.3-инчен екран со заштита од Gorilla Glass 5
 • Резолуција на екранот 2,560 × 1,440 пиксели
 • Оперативен систем: Android Nougat, надграден за Android Oreo
 • Батерија: 3,090mAh
 • 13 мегапикселна предна камера
 • Задни камери: Еден од 13 мегапиксели со оптичка стабилизација на сликата и бленда од f / 2.0 и секундарна од 13 мегапиксели со бленда f / 2.0
 • USB-C порт
 • Димензии: 151.5 x 73.7 x 7.9 mm
 • Тежина: 160 грама

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.