Nokia 8110 Reloaded пристигнува во Шпанија со цена од 79 евра

Ние сме во тој момент во кој Nokia веќе не изненадува со лансирање на „стари“ уреди, но во овој случај станува збор за Друг иконски модел од Финците, Нокиа 8110 всушност беше лансиран во 1996 година. Во овој случај, тоа е уште еден телефон кој ќе не однесе во минатото до најпознатиот ветеран на ова место и тоа е дека овој уред беше навистина успешен заедно со 331-от и слично.

Nokia 8110 е тука за да остане и како што можете да прочитате во насловот на веста, цената го прави навистина привлечен за оние кои сакаат телефон да се јават, да испраќаат пораки и уште малку, 79-те евра што ги чини овој телефон со средна цена се добра причина да се запамети тие времиња Во кои апликации не постоеја, социјалните мрежи како што ги познаваме денес и дека очигледно немавме идеја што да очекуваме.

HMD Global, Домот на телефоните на Nokia

Компанијата што сега го носи брендот Нокиа насекаде е HMD Global, фирма што ги става сите средства што ги има во свои раце да ја преплави фирмата која по неколку години во која навистина помина многу лошо, се чини дека малку по малку се опоравува од ударот. Ова се најистакнатите спецификации на оваа Nokia 811o што пристигнува во нашата земја:

Nokia 8110
Екран Боја од 2,4 инчи
RAM меморија 512 MB
складирање 4 GB
Процесор  Мобилна платформа Qualcomm® 205 (MSM8905 двојадрен 1.1 GHz)
софтвер Прилагодена вилушка за Android
Задна камера 2 пратеник
Conectividad 4G, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 и GPS
Batería 1.500 mAh

Покрај тоа, овој модел додава FM радио, слот за Micro-SIM и приклучок за приклучок од 3.5 mm. Денес во сегашната „Нокиа“ тие имаат повеќе модели на располагање на пазарот, тие имаат дури и моќни смартфони кои можат да им конкурираат на најактуелните, но секогаш велеа дека не престануваат да гледаат во минатото за да запомнат која марка е за светот на телефонија и со овие типови телефони ги потврдуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.