OnePlus 3T би бил првиот паметен телефон кој ќе додаде 8 GB RAM меморија

OnePlus 3

Не ни е јасно дали е добро или лошо, бидејќи поголема потрошувачка на RAM меморија е исто така поголема, но веруваме дека OnePlus денес е фирма со доволно искуство да не ги прави работите со своите нови уреди. Новиот модел на OnePlus е близу до презентирање, поточно фирмата ја најави својата презентација на 15 ноември, така што сега сè е подготвено за OnePlus 3T да биде претставен пред општеството како прв паметен телефон кој додаде 8 GB RAM меморија. Денес можеме да кажеме дека ако е така, тој ќе биде првиот во светот што додава толкава количина RAM меморија.

Општо земено, OnePlus не е уред со тежок слој што спречува правилно функционирање на апликациите или истовремени процеси, па додавањето на толкава количина RAM меморија може да биде нешто помалку потребно отколку што многумина веруваат, но доколку компанијата се посвети на тоа тоа сигурно ќе биде добро. Можеби нема да донесе никаква корист до денес, но со текот на времето тенергијата повеќе RAM меморија може да биде добра за корисникот, да, 8 GB во паметен телефон е сепак бруталност.

Ако прашањето за додавање на толкава количина RAM меморија на паметен телефон продолжи вака, за неколку години тоа ќе биде спектакуларно ... Од друга страна, и како што велат во Шпанија: „големото магаре оди или не“, но Дали е потребно толку многу RAM меморија? Дали тоа нема да влијае премногу на потрошувачката на батерија? Дали цената ќе се одржи? Сето ова е сè уште нешто што останува во воздухот денес, но сигурно нема да остави никого рамнодушен да биде вистинит, ако 6 GB веќе изгледа како пропуст за сегашниот OnePlus 3 со 8 GB може да биде премногу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Со 2 гигабајти iphone 6s или 6splus има спектакуларна изведба. Првото нешто што ми паѓа на ум е колку е слабо оптимизиран оперативниот систем за да му требаат дури половина од овенот.
  Дали тогаш тие ќе продадат гаџет за мобилниот да служи како лаптоп со поврзување на монитор?
  Толку многу овен ми се чини малку апсурдно. Подобро ако го подобрат квалитетот на материјалите, траењето на батеријата и секако сигурноста.