Opel не дава доволно во производството на својот електричен, Ampera-e

Се соочуваме со ерата на електрични возила, или барем не можете да негирате дека сме на нејзиниот почеток. Алтернативните енергии, ценењето за нашата околина и свеста постепено ги прават хибридните и електричните автомобили прв избор. Кога ова ќе се случи со генералистичка марка на автомобили, резултатот е токму овој.

Opel мораше да ја парализира продажбата на својот електричен Ampera-e во Норвешка поради огромната побарувачка што не е во можност да ја поддржи... да ви кажеа пред десет години дека бренд како Опел нема да даде доволно во продажбата на електрично возило, ќе верувавте ли?

Јасно е дека многу земји се уште се далеку од норвешките бројки во однос на електричните возила, поточно, земјата во Европа е таа што го поддржува најголемиот дел од продажбата на Тесла. Добрата економска состојба на земјата и поттикот за електрични возила значително ја зголемија нејзината продажба. Ова возило е европска верзија на Chevrolet Bolt кој достигнува до 380 километри со едно полнење. Покрај тоа, автомобилот има релативно интересна цена, 39.950 евра, што го става на ниво на среден опсег кога станува збор за класични моторни возила.

Резултатот е дека од минатиот април компанијата е буквално заситена со нарачки во Норвешка, Швајцарија и Холандија, до тој степен што престана да прима продажба и работи напорно за да ги реши проблемите со испораката што ги имаат во моментов. Јасно е дека ја најдовме границата, Кога возило со релативна автономија од околу 400 километри ќе достигне стандардна цена од околу 30.000 XNUMX евра, јасно е дека многу милиони корисници ќе бидат јасни за тоа и ќе започнат за повеќе „еко“ верзија на возење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   AGMware dijo

  Вие навистина сте „груби“ (Доволно. 1. прилог. Груб, груб, неполиран)

  Се вели "снабдување", г-дин лиценциран (снабдување: Дајте или бидете доволно, доволно, обезбедете доволно).

  Тоа е дека јас се вклучи.