Сони признава дека крајот на циклусот PlayStation 4 е наскоро да пристигне

Sony викендов одржа конференција за инвеститори во Токио. Во него, откриени се неколку важни аспекти. Меѓу нив е откриено дека крајот на циклусот на PlayStation 4 веќе се приближува. Конзолата беше лансирана на пазарот во ноември 2013 година и веќе продаде скоро 80 ​​милиони единици ширум светот за сето ова време на пазарот.

Иако се чини дека циклусот на конзолата е при крај, особено во услови на зголемена конкуренција од конзоли како Xbox One X и огромниот напредок на Nintendo Switch. Па се чини дека Sony веќе размислува за конзолата што следи по PlayStation 4.

Beе биде веќе од оваа година кога ќе започне крајот на циклусот на конзола Sony. Ова го потврди претседателот на јапонската компанија на овој настан. Така, наскоро започнува нова фаза во нејзината поделба на конзолата. Значи, се надеваме дека оваа година ќе дознаеме повеќе детали за PS5.

Иако за корисниците со PlayStation 4, Оваа вест не значи дека компанијата нема да ја игнорира својата конзола. Бидејќи тие коментираа дека планираат да ги издадат најдобрите игри за тоа и ќе се обидат да ги обноват за да го одржат својот живот жив. Така, понудата за содржина на Sony постојано ќе се обновува.

Плановите на компанијата се да го зајакнат своето внимание кон марката PlayStation од сега до 2021 година. Така што следната генерација на конзоли има асфалтиран пат. Иако ќе треба да видиме што компанијата има во план. Бидејќи ќе биде тешко да се повтори успехот што го има PlayStation 4 на пазарот.

За јапонската компанија се приближуваат времиња на промени. Како што крајот на оваа конзола ветува дека ќе биде важен чекор во нејзиниот развој на пазарот. Можеби во текот на следните неколку месеци нивните планови ќе бидат откриени на поконкретен начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Режим Мартинез Палензуела САбино dijo

    Син на