Покемон ГО повторно се ажурира, давајќи им присуство на лидерите на секој тим

Оди Покемон

Niantic Labs, компанија за развој на видео игри, која Nintendo нарача да ја развива Оди Покемон, една од игрите во моментот, повторно започна а ново ажурирање за theвездената игра во моментот, на кои милиони играчи се тотално вовлечени. Ова ажурирање ќе вклучува неколку нови функции што многу играчи сигурно ќе ги сметаат за интересни.

Најважната новина што ја наоѓаме со ова ново ажурирање на Pokemon Go е доделена функционалност на Team Leaders, која до сега немаше никаква употреба во играта.

Обучувачите сега ќе можат да научат напаѓачки и одбранбени способности на Покемони од нивниот водач на тимот (Кандела, Бланш или Спарк) за да утврдат кој од нивните покемони има најголем потенцијал за битка.

Ова значи, објаснето на едноставен начин, дека тојТимските водачи сега можат да им даваат совети на играчите како да се борат во играта. Во блиска иднина, сè укажува на тоа дека ќе бидат вметнати нови карактеристики и опции.

Niantic и Nintendo продолжуваат да ги подобруваат Pokémon Go со полна брзина, но или да вметнат нови Pokémon за снимање и многу други новини или само што неговиот успех ќе порасне, ќе започне брзо да опаѓа и веќе има многу на кои им е досадно со втората игра за мобилни уреди Nintendo.

Дали веќе сте ја пробале главната новина што ја вклучува ажурирањето на Покемон Гоу?. Кажете ни што мислите за новостите вклучени во успешната игра на Nintendo и дали пронајдовте нова опција или функционалност во рамките на играта.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.