Pokémon Go Plus ќе биде достапен за купување на 16 септември

Покемон ГО Плус

Вчера на главниот претставник на Apple, Niantic Labs, компанијата виновна што Покемон Го веќе стана масовен успех, излезе на сцената за да покаже додаток за носење Pokémon GO Plus што ќе ви овозможи да извршите некои типични дејства на апликацијата за мобилни уреди што ги преземале 500 милиони во продавницата Google Play.

Таа бројка на 500 милиони преземања во продавницата за апликации и видео игри Андроид е пресвртница и обично се стигнува од некои апликации на кои им требаат години. Можеме подобро да го разбереме успехот на оваа видео игра и како Nintendo го подготвува лансирањето на тој уред за носење Pokémon GO Plus кој ќе се најде на улица за купување на 16 септември

Популарноста на оваа видео игра е таква што дури и Гугл си дозволи луксуз да ја обележи како активност во „Мапи“ до „Фаќање покемони“ за да можете да го наведете во временската линија.

Ниантик подготви неколку многу интересни вести меѓу кои се истакнува носениот уред Pokémon GO Plus и новото ажурирање на Buddy Update што ќе ви овозможи да користите Pokémon како домашно милениче. Уредот за носење е најочекуваниот за Покемон ГО, бидејќи има некои карактеристики што ќе ни овозможат да го оставиме паметниот телефон во џеб за одредени активности.

Со Плус на вашиот зглоб ќе добиете вибрации и LED светло за известување ќе светне кога сте близу постојка на Поке и можете да ги соберете сите цели без да мора да го извадите телефонот од џеб. Истото ќе се случи кога ќе се појави Покемон, бидејќи со Плус можете да го ловите со едноставен клик. Иако овој уред нема да го понуди искуството со проширена реалност, тој може да ви се најде за заштеда на батеријата.

Niantic изјави дека Pokémon GO Plus ќе биде достапно на 16 септември во повеќето земји.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.