Qualcomm го претстави новиот процесор за Next OnePlus

OnePlus 3

OnePlus секогаш ги има на повидок своите нови уреди и овој пат протекувањето за следниот уред на марката не доаѓа од компанијата што ги произведува, доаѓа од Qualcomm. Самиот Карл Пеи веќе предупреди дека го има на ум следниот смартфон и сите сме убедени дека ова е во „рерна“ подготвено да се претстави за некое време, но ова може да биде некое време.

Она што ни е јасно е твитот што го објавија од официјалната сметка на Qualcomm и во кој може јасно да се прочита дека новиот OnePlus ќе го носи својот процесор Snapdragon 821. Ова е фразата: „на патот има нов OnePlus и внатре ќе има Snapdragon 821“.

Ова е доказ за „злосторството“ што го започна Квалком на социјалната мрежа од 140 карактери:

Сега сите чекаме видете дали се шпекулира OnePlus 14T или ќе биде откриен на 3 ноември, и тоа е датумот за кој се дискутира на мрежата. Затоа, ќе бидеме внимателни да видиме дали овој терминал навистина може да го засени вашиот сегашен паметен телефон на компанијата. Не би било чудно ако го лансираа пред крајот на годината, но исто така ќе фрлаше повеќе камења кон OnePlus 3 што, да бидам искрен, немаше успех што го очекуваше самиот бренд и покрај неговите добри спецификации, дизајн и цена


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.