Redmi Pro ќе биде претставен на 27 јули

Redmi-pro

Логично е дека гласините за можна презентација на смартфон Xiaomi на 27 јули - само за 7 дена - ќе предизвикаат сомнеж за тоа кој од терминалите на кинеската фирма ќе биде претставен и за ова самата компанија потврди на социјалната мрежа weibo дека моделот што ќе го претстават е новиот Redmi Pro, оставајќи ги настрана другите гласини и можни протекувања што ги видовме или прочитавме на мрежата овие денови.

Датумот на оваа презентација е познат од минатото 14 за јули и очигледно корисниците сакаа да го видат Redmi Note 4 на масата, но ова е изоставено по изјавите на компанијата.

Во моментов, протекувањето вели дека ова е ново Xiaomi Redmi Pro ќе ги додаде следниве спецификации:

  • 5-инчен екран ист како неговиот претходник
  • Два можни процесори MediaTek Helio X25 MT6797T со такт од 2.5 GHz или Helio X20 (MT6797M) на 2 GHz
  • 3 или 4 GB RAM меморија
  • 32 GB простор

Останатите детали како што се цената или ако има различни надворешни завршувања, малку или ништо не е познато, но јасно е дека ова нема да биде единственото лансирање на кинеската компанија во овој период и се очекува дека ќе наскоро видете друг уред на Марк. Она што е јасно е тоа ќе бидеме внимателни кон лансирањето на овој Xiaomi Redmi Pro и се надеваме дека вредноста за парите на уредот е слична на онаа што Xiaomi ја користи за нас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.