Повторно поврзете го Аргус 3, прилично комплетна камера за надзор

Азиската фирма Повторно поврзете Тој работи на ова многу години со паметни фотоапарати за вашата безбедност на домот и кој било друг вид идеја што ќе ви падне на памет. Неговото последно издание не можеше да се пропушти на нашата веб-страница, каде што секогаш ве информираме за поврзаниот дом.

Откријте ги со нас сите негови предности, неговите предности и секако и неговите недостатоци. Не ја пропуштајте оваа детална анализа во многу детали.

Материјали и дизајн

Reolink одлучи да се обложи на континуитет во овој производ. Иако, има важни новини во однос на Аргус 2 што ги анализираме и овде, реалноста е дека фирмата има доста препознатлив дизајн во сите свои производи. Овој пат имаме уред со рамен преден дел со црна обвивка, додека задниот дел е многу компактен во сјајна бела пластика. каде можеме да го видиме логото на компанијата. За грбот, магнетизирана област што ќе ни помогне да ја поставиме во нејзината разноврсна поддршка за која ќе зборуваме подоцна.

 • Мерки: 62 x 90 x 115 мм

Тоа е во предниот дел каде што се LED диодите, остатокот од сензорите и технологијата посветена на фотографирање. На задниот дел е местото каде што имаме порта microUSB што служи за напојување, основата за инсталација и информативниот звучник. Имаме и копче „ресетирање“ во основата, како и копчето за вклучување / исклучување и портот за картичката microSD до кои можеме да пристапуваме преку софтверот.

Дланката, како што рековме, ја зема магнетизираниот адаптер што ќе ни овозможи да ја поставиме камерата под многу агли без премногу напор.

Технички карактеристики

Сензорот Starlight CMOS е одговорен за снимање на сликата, способен да понуди резолуција од 1080p FHD со стапка, да, од само 15 FPS. Снимениот видео формат ќе биде прилично универзален и компатибилен, H.264.

Во овој случај, фотоапаратот има агол на гледање 120º и користи доста комплексен систем за ноќно гледање во црно-бело преку шест инфрацрвени LED диоди со можност за гледање до 10 метри, како и систем за ноќно гледање во боја преку две LED диоди од 230 lm со тон 6500 K Тие исто така ќе ни понудат содржина оддалечена до 10 метри.

Имаме шест целосно дигитални зголемувања на зумот преку користената апликација. Од своја страна, има микрофон и звучник што ќе ни овозможи да имаме аудио во двете насоки и да го користиме како домофон. Од своја страна, тој има прилагодлив систем за откривање на движење „PIR“ со опсег до 10 метри под агол од 100. 

Има WiFi конекција која работи во мрежи од 2,4 GHz со безбедност WPA2-PSK. На чисто техничко и хардверско ниво, ова е практично сè што можеме да кажеме за оваа камера, чии иновации во однос на претходниот модел се прилично оскудни, но доволни за да останат привлечен производ. Конечно, оваа камера е целосно компатибилна со поврзаниот дом на Google Assistant.

Повторно поврзете ги апликациите и поставките

Апликацијата Reolink е доста добро работена и нуди добар кориснички интерфејс и добри перформанси и на iOS и на Android, барем во тестовите што успеавме да ги извршиме:

Апликацијата ќе ни овозможи да се поврземе директно со камерата во живо, и преку WiFi и преку мобилни податоци. Така можеме да ги конфигурираме останатите капацитети, како и да ги гледаме видеата што биле зачувани на мемориската картичка. Меѓу другите, ова се најинтересните можности на апликацијата:

 • Активирајте систем за откривање на движење што го активира фотоапаратот само кога го детектира
 • Пристапете во живо и насочете ги звукот и видеото за она што се случува
 • Интеракција преку звучникот со аудио што го емитуваме од мобилниот телефон
 • Известување за известувања за движење
 • Складирање на последните 30 секунди при прескокнување на известување
 • Предупредување за слаба батерија
 • Автоматизирајте го снимањето, вклучено и исклучено
 • Режим на одмор

За жал, ќе мора да поминеме низ сопствена апликација за секаков вид управување со видео камерата, и покрај ова, потенцирајте го добриот дизајн и оптимизираниот софтвер што го има.

Мислење на уредникот

Овој Argus 3 од Reolink е чекор напред правејќи ја фотоапаратот покомпактен, нудејќи ни можност да се определиме за соларен панел што ќе го одржува уредот секогаш активен, без оглед на полнењето на неговата вклучена батерија. Несомнено е многу интересна алтернатива на палетата производи Reolink која расте од малку по малку, може да го набавите на Амазон од 126 евра.

Аргус 3
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
125
 • 80%

 • Аргус 3
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: Мај 23 2021
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Conectividad
  Уредник: 70%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Ноќна визија
  Уредник: 70%
 • стан
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Conectividad
 • цена

Contras

 • Нема интегриран сервер
 • Недостаток на повеќе FPS
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.