Samsung би можел да лансира Galaxy S9 во мини верзија

Како што минуваа годините, големината на паметните телефони растеше. Како што растеше, рамките беа намалени, сè додека не бидат практично на минимум. Во моментов Самсунг има два модела на високиот пазар: Галакси С9 и Галакси С9 +, но семејството наскоро може да се прошири.

Галакси С5 мини беше последниот мал терминал од високиот опсег што корејската компанија Самсунг го лансираше на пазарот. Со лансирањето на Galaxy S6, мини верзиите исчезнааНе знаеме дали поради недостаток на продажба или затоа што опсегот на Samsung беше преширок и немаше смисла да се лансира мал модел на неговиот предводник.

Првото споменување на Galaxy S9 mini се наоѓа преку корисникот на Твитер @MMDDJ, и како што можеме да видиме на списокот на Geekbench тоа ќе биде уред со среден опсег. Внатре, наоѓаме Snapdragon 660, со 8 јадра на 1.84 GHz придружени со 4 GB RAM меморија. Внатре, го очекуваме, како што се очекуваше, Android Oreo. Бројот на моделот не одговара на кој било друг модел што е моментално на пазарот, SM-G8750.

Нема начин да се знае дали станува збор за Galaxy S9 mini или за кој било друг уред, бидејќи тоа нумерирање не одговара на ниту еден користен во последниве години. Galaxy S5 Active беше SM-G-870A. Samsung моментално користи SM-89XA за активни модели. Понатаму, моделите во опсегот на Galaxy S Active ги имаат сите спецификации за висока класа.

Веројатно е дека SM-g8750 биде модел насочен единствено на азискиот пазар, така што корејската компанија може да ги поврати позициите во рангирањето на производителите на паметни телефони кои продаваат најмногу во земјата, иако не постои начин да се биде 100% сигурен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.