Samsung го прави неотпакуваниот датум официјален за Galaxy Note 9

И, тоа е што веќе неколку дена се шпекулира за близината на настанот „Неотпакуван“ за новиот модел на „Ноут“, „Галакси Ноут 9“ и денес неколку од специјализираните медиуми ја добија поканата за овој настан. ќе се одржи во Newујорк Сити на 9 август, тоа е да се каже, четврток.

Јужнокорејската компанија не сакаше да ја прошири интригата за можниот датум на нејзиното претставување, а тоа е за уредот што тие ќе ни го претстават знаеме практично сè благодарение на протекувањето. Во секој случај е можно тие да не изненадат со некои детали, но тоа би било во софтверот или дури и во S-Pen, што во овие Галакси обично е starвезда.

На 9 август имаме состанок со Самсунг

Несомнено е време кога многумина се на одмор, но во Самсунг не влијае на ништо и како и секоја година се очекува тоа втората најважна презентација на компанијата монополизира сите можни средства, со influencers Yotube преку и сите блогови и веб-страници фрлени во покриеноста. Очигледно на „Актуелидад гаџет“ ќе ја следиме оваа презентација и ќе ја споделиме со сите вас, иако може да се следи во живо од сопствената веб-страница на компанијата насекаде во светот.

Значи, сите сте подготвени официјално да го запознаете новиот модел Galaxy Note 9, фаблет кој несомнено има долг список на следбеници и корисници кои уживаат уред многу сличен во дизајнот на Samsung Galaxy S9 презентиран на Светскиот мобилен конгрес оваа година, но со придобивките од S-Pen и особено со навистина огромен екран. Со нетрпение го очекуваме Распакуваното!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.