Samsung го стопира производството на Galaxy Note 7

Samsung

Проблемите на Самсунг со својата нова Галакси Забелешка 7 а неговата батерија се чини дека се уште многу далеку од решени, а во последните неколку часа видовме нови случаи на уреди, кои експлодираат без претходна најава. Најлошото во врска со целата оваа работа е што овие терминали што завршуваат уништени се новите што јужнокорејската компанија ги лансираше на пазарот и во кои наводно немаше никаков проблем.

Ова доведе, според корејската агенција Јонхап њуз, Самсунг го прекина производството на Галакси Ноут 7, замислуваме да чекаме конечно да се решат сите проблеми со новиот предводник и дека сега тоа е само проблем со значителни димензии.

Информацијата сè уште не е официјално потврдена од Samsung и сугерира дека проблемот со Galaxy Note 7 не е под контрола во моментот таков и како што сите неодамна мислевме. Да потсетиме, од 2 септември јужнокорејската компанија се обидува да го замени целиот Note 7 на пазарот за да избегне повеќе експлозии, кои, сепак, не беа во можност да ги запрат.

Сега ситуацијата е тешка за Самсунг и е дека со стопирањето на производството на Галакси Ноут 7, се надевам дека за момент, тие треба да размислат што да прават. Добра опција е да ги отстраните сите терминали од пазарот, да избегнете повеќе експлозии и внимателно да анализирате што е проблемот и да го решите на најдобар начин ако е можно.

Дали мислите дека Samsung конечно ќе ги реши проблемите со Galaxy Note 7?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Франклин Фигероа dijo

    Самсун мора да продолжите да произведувате мобилни телефони со отстранливи батерии