Samsung дебитира за Galaxy S9 и S9 Plus во бургундско црвено и златно изгрејсонце

Јужнокорејската компанија само што претстави две нови бои на својата палета на уреди Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus, во овој случај е црвено бургунд (што може да биде гранат боја) Бургундија црвена и една во златна боја, златното изгрејсонце. 

Овие нови бои што се додаваат на веќе презентираните од компанијата минатиот февруари во рамките на Светскиот мобилен конгрес 2018, боите: црна, титаниум сива, корална сина и виолетова. Несомнено овие нови бои можат да бидат добар поттик за зголемување на продажбата и колку повеќе бои има, толку подобро.

Гранатот (Бургундија црвена) е ограничено издание

Двете бои се презентирани во исто време, но засега црвената боја ќе биде достапна само во Јужна Кореја и Кина, до ново известување. Од друга страна, златната боја се чини влегува во плановите за продажба за остатокот од земјите и сè што укажува лансирање за овој месец мај во Јужна Кореја, Кина, Шпанија, Мексико и Чиле.

Двете бои ги лансираше или поточно ги претстави Самсунг преку соопштение за печат на својата страница официјална веб-страница. Очигледно овие два модела ги имаат истите карактеристики како и претходните модели и не обезбедуваат промени над бојата, што е навистина важна промена, но во никој случај не влијае на работата на уредот. Се очекува овие два модели да започнат да се пласираат од овој месец, но нема специфичен датум за почеток на продажбата, на неговата цена во принцип ќе биде потполно иста како и во претходно објавените бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.