Samsung може да го унапреди лансирањето на Galaxy S8 за да ја затвори кризата со Galaxy Note 7

Samsung

Патоказот на Самсунг вклучува презентација на неговиот предводник и референца на пазарот на мобилни телефони за време на Светскиот мобилен конгрес што се одржува секоја година во Барселона. Galaxy S6 или Galaxy S7 edge беа некои од терминалите кои беа официјално претставени на настанот во Барселона, но сепак Галакси S8 Можев да го промашам овој состанок за прв пат по долго време.

И дали е тоа што јужнокорејската компанија, опфатена со проблемите на Galaxy Note 7 што експлодираат без претходно известување поради откажување на батеријата, може да направи Презентацијата на новиот Galaxy S8 ќе се одвива навреме со цел да се понуди интересна алтернатива за сите корисници кои повеќе не го сакаат новиот Galaxy Note или дека не се осмелуваат да го стекнат.

Продажбата на Galaxy Note 7 не е како што се очекуваше, главно затоа што беше продаден само неколку дена се додека не беше повлечен од пазарот од Samsung за да се обиде да ги реши проблемите што се појавија. Лансирањето на новиот Галакси С8 би ја забрзало продажбата на Самсунг и би му помогнало да се излечи од кризата што моментално ја доживува поради проблемите што ги мачат еден од неговите starвездени терминали.

Во моментот сето ова е само гласина, се чини дека звучи силноИако прво ќе мора да почекаме за да знаеме дали Самсунг е во состојба целосно да ги реши проблемите со Галакси Ноут 7 и особено дали треба да го предвиди лансирањето на Галакси С8 за да се излезе од кризата и да ги поврати падните бројки за продажба.

Дали мислите дека Samsung ќе го унапреди лансирањето на Galaxy S8 за да запре и да ја покрие кризата што ја создаде експлозивниот Galaxy Note 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.