Samsung Galaxy S8 + веќе има официјална страница за поддршка

Samsung Galaxy S8 + страница за поддршка

Сите гласини сугерираат дека на 29 март Samsung официјално ќе го претстави нови Galaxy S8 и Galaxy S8 +, постигнувајќи со сето ова монополизираат големи дози на истакнување, нешто што не можеше да се постигне на Светскиот мобилен конгрес што започнува за неколку дена и каде што LG G6 или новите терминали на Sony ќе преземат голема улога.

Вчера знаевме дека ќе видиме Samsung Galaxy S8 +, благодарение на логото што се појави на слика, а денес се разбудивме со веста дека Samsung India веќе ја има официјалната страница за поддршка на Galaxy S8 +, дополнително потврдувајќи дека бројот на моделот ќе биде SM-G955FD.

Со Galaxy S6 дојде и верзијата на работ, која сега ќе се вика плус, бидејќи би изгубила смисла дека ќе се крсти како раб кога двете верзии на неговиот нов предводник ќе имаат облини. Отсега натаму ќе имаме Galaxy S8 и Galaxy S8 + (Плус).

Разликите помеѓу двата терминали ќе бидат сосема јасни и можеме да ги видиме на екранот, во камерата и во некои од нејзините внатрешни карактеристики. Се разбира, за да ги потврдиме овие разлики, мора да почекаме за официјална презентација на новите мобилни уреди бидејќи има гласини од секаков вид кои упатуваат на многу различни насоки.

Кој детал според вас останува да се филтрира пред да биде претставен новиот Samsung Galaxy S8?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.