Samsung официјално го презентира Galaxy Note 9 во Newујорк [Директен]

Неколку недели откако започнаа гласините и протеконите информации за новиот модел на Samsung од август, Galaxy Note 9, денес е веќе официјално претставен во Newујорк И, како што размислувате, спецификациите и податоците на јужнокорејскиот фаблет се официјално потврдени.

Во текот на овие денови видовме многу протекувања и последни гласини за уред кој не се менува многу во споредба со претходниот модел во однос на дизајнот, но како и секогаш станува најмоќниот на Samsung, Сега можеме да кажеме дека овој Samsung Galaxy Note 9 е официјален.

Ако сакаш следете ја презентацијата во живо можете да го направите од тука:

Се чини дека Samsung го става целото месо на скара со оваа нова белешка во однос на моќноста, но Galaxy Note е многу повеќе од тоа и корисниците кои се Note ќе ги видат со многу добри очи сите нови карактеристики имплементирани во овој фаблет. Во моментов презентацијата го продолжува својот тек и тие ги покажуваат придобивките од оваа моќна белешка како додаток го претстави Galaxy Watch, нешто што исто така го видовме во гласините пред официјалното претставување. Едно од најголемите изненадувања беше кога на сцената се појави „таткото“ на Фортнит.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.