Samsung повторно има проблеми со батеријата

Проблеми со батеријата на Samsung Galaxy Note 8

Никој не промаши што се случи пред неколку години со батериите на Samsung и theвездениот модел на тие датуми (Samsung Galaxy Note 7). Тие мораа соберете ги сите терминали што се продаваа за проблеми со експлозија. Различен дизајн и мала просторија во внатрешноста на шасијата предизвикаа батерија да се деформира под оптоварувања и на крајот да експлодира. Ова му нанесе голема штета на компанијата, како финансиски, така и на нејзиниот имиџ.

Времето помина и Самсунг обложуваше повторно на голем терминал и го носеше презимето Ноут. Во овој случај тоа беше следната логична генерација: Samsung Galaxy Note 8, чудо на терминалот, без разлика каде и да барате. Како и да е, Се чини дека презимето Забелешка е гафадо и случаи на дефект на батеријата се враќаат. И да, во последната генерација.

Не грижете се, ако сте сопственик на некој од овие тимови, ние ќе ви го кажеме тоа не не експлодираат како претходниот модел. Сепак, некои корисници со денови известуваа дека кога ќе ги остават терминалите да останат без полнење, кога повторно ќе ги стават на полнење, тие одлучуваат да не се вклучуваат.

Samsung ги сфаќа овие извештаи многу сериозно. И во некои случаи веќе излегоа да информираат И покрај тоа групата корисници кои го пријавија овој проблем со батеријата на Samsung Galaxy Note 8 е многу мала, тие нема да можат да откријат што е проблемот се додека не добијат повеќе информации за погодените уреди.

Проблемите со батеријата не влијаат само на Samsung. Да се ​​потсетиме дека и Епл е потопен во еден од неговите најделикатни моменти на последните времиња: различни побарувања од земја за откривање дека по ажурирањето на iOS 10.2.1, тие имплементираа начин да ги намалат перформансите на нивниот iPhone 6 наваму, доколку батеријата на терминалот за кој станува збор не беше во добра состојба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.