Samsung сè уште не може да го пронајде проблемот што го натера Galaxy Note 7 да експлодира

Samsung

Кога Галакси Забелешка 7 започна да експлодира за да се запали без предупредување и без очигледна причина, Самсунг реши да ги обвини батериите за терминалите. Сепак, откако ги отстрани сите продадени терминали и ја измени нивната батерија, експлозиите продолжија да се случуваат, па тој конечно реши да го повлече својот нов предводник засекогаш од пазарот.

Како е логиката јужнокорејската компанија си постави цел да ја пронајде причината зошто нејзиниот Galaxy Note 7 ги претрпе проблемите што ги претрпе. Како и да е, како што укажува Wall Streee Journal, Samsung сè уште не го идентификува проблемот по повеќедневна долга работа.

Како што можеме да прочитаме во американските медиуми;

Индустриските експерти укажаа на различни можни причини, од софтверот што контролира како батеријата комуницира со другите компоненти на паметниот телефон до дизајнот на целото коло.

Инженерите исто така ја проценуваат можноста одделот за батерии да бил премногу мал за да собере батерија со таков капацитет, според извршен директор на Samsung Mobile.

Исто така, од друга страна, работи и владата на Кора дел Сур, иако како Samsung сè уште не го најде проблемот што предизвикува, поточно тоа предизвика Galaxy Note 7 да експлодира или да се запали.

Continueе продолжиме да бидеме многу внимателни кон развојот на овој случај за да видиме дали е конечно можно да се знае зошто Galaxy Note 7 имаше краток век на пазарот од само неколку недели.

Дали мислите дека конечно проблемот со Galaxy Note 7 ќе биде во батериите како што беше кажано на почетокот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос Мек dijo

    напишете добро, ве молам. Ги следам од Роботика и ги немаа овие грешки. со почит