Samsung се придружува на трендот и објавува сјаен црн Galaxy S7 во деновите што доаѓаат

Samsung

Samsung продолжува решително да се обложува на својот Galaxy S7 и за разлика од другите години продолжува да лансира различни верзии на својот предводник, иако ни нуди различни бои на неговиот популарен смартфон. Пред неколку дена видовме какоGalaxy S7 раб во корална сина боја, која несомнено многу ни се допадна, и која изгледа совршено за оваа Божиќна сезона.

Сега јужнокорејската компанија се чини дека сака да се приклучи на модата започната од Епл со боја сјајна црна, И Во следните денови можевме да видиме како се најавува Galaxy S7 во оваа необична и популарна боја. Се разбира, во моментот веста не е официјална и тоа не би се случило во секој случај до првите денови на декември.

За жал, откако потврдивме дека оваа верзија ќе биде објавена во следните неколку дена, Останува да се реши прашањето дали овој Galaxy S7 во сјајна црна боја ќе стигне до сите пазари или ќе остане, како што често се случува, во Јужна Кореја.

Галакси S7

Apple во моментот продолжува да ги продава различните верзии на iPhone 7 во сјајна црна боја со вртоглава брзина и покрај фактот дека самата компанија Купертино обезбеди дека може да заврши на влошување поради начинот на кој е направен уредот ова Многу малку им беше важно на корисниците кои беа во голема мера заведени од бојата на новиот iPhone.

Дали сакате Galaxy S7 во сјајна црна боја да биде достапен ширум светот за да може да го набавите без никаков проблем?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.