Samsung утре ќе го претстави првиот паметен телефон на семејството Galaxy On

Samsung

Со неуспехот на Galaxy Note 7 сè уште неодамна, Samsung се обидува да погледне кон иднината, која несомнено ќе биде обележана со Galaxy S8 што ќе го видиме на MWC, а од кои утре ќе го постави првиот камен со официјалното претставување на нов мобилен уред.

Ова ќе припаѓа на Галакси на семејството Во моментов знаеме многу малку за тоа, иако јужнокорејската компанија ни даде поим преку Твитер со две видеа што можете да ги видите во оваа статија.

Новиот паметен телефон ќе има а алуминиумска завршница и осум-јадрен процесор. Досега веќе можеме да знаеме дека премногу детали за овој нов терминал не излегоа во јавноста, дека да, тој би можел да биде ограничен само на Индија, бидејќи Самсунг Индија е задолжен да го објави лансирањето и да ни даде поим за овој нов Галакси .

Утре, 20 октомври, мора да бидеме многу внимателни да знаеме што ни подготви Samsung и да видиме дали нè изненадува со терминал од висока класа што може да го замени Galaxy Note 7, иако многу се плашам дека конечно видете како се појавува добар пазарно ориентиран терминал, кој се повеќе се шири на половина од светот.

Што мислите, што можеме да очекуваме од новиот мобилен уред што Samsung официјално ќе го претстави утре?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментарите на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и во која ќе ви ги дадеме најновите информации за овој нов смартфон со печат Самсунг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.