Samsung ќе го користи Bixby во своите апарати

Samsung паметен звучник со Bixby

Bixby е асистент на Samsung, кој фирмата го претстави на своите телефони. Иако асистентот не го завршил полетувањето, од различни причини. Но, недостатокот на јазици е нејзиниот главен потег. Иако се чини дека корејскиот бренд не се откажува и продолжува да има планови за својот асистент, и тоа многу амбициозно. Сега, потврдено е дека ќе се прошири во повеќе производи на брендот.

На прес-конференција во Сеул, Samsung објави дека Bixby ќе достигне повеќе производи од марката. Поточно, апаратите на фирмата ќе имаат и асистент. Уште еден чекор во вашиот обид да го проширите вашиот асистент на пазарот.

Малку по малку, иако напредуваат побавно од посакуваното, се чини дека асистентот на корејската фирма зајакнува. Понатаму, компанијата работи на лансирање на повеќе јазици, како што направија есента на шпански јазик. Значи, тие не настапуваат во моментот.

Проширувањето на опсегот на производи што е поддржано и го користи Bixby е коцка што може да работи добро. Особено ако има добра интеграција и волшебникот е достапен на повеќе јазици. Тоа може да ја олесни употребата на некои апарати за потрошувачот.

Имаше машини за перење Самсунг кои го интегрираа Биксби веќе некое време. Иако компанијата сака да ја прошири оваа палета производи на повеќе апарати за домаќинство. Иако досега не беше споменато кои ќе го примат асистентот. Но, нема да потрае долго за да се дознаат овие информации.

Плановите на Самсунг се тоа вештачката интелигенција и автоматизацијата во домот создаваат екосистеми кои обезбедуваат придобивки од интерес за корисниците. Поради оваа причина, Биксби игра клучна улога во овие планови на корејската компанија. Seeе видиме дали се исполнети нивните предвидувања и дали облогот на фирмата оди добро. Во текот на оваа година веќе можевме да имаме неколку апарати со помошникот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.