Samsung ќе го открие датумот на лансирање на Galaxy S8 на MWC

Галакси

MWC оваа година тој е малку скромен. Отсуството на Samsung Galaxy S8 е многу забележливо кога сите претходни години бевме навикнати да знаеме сè за овој телефон кој за неколку недели веќе стигнуваше до излозите на трговските центри.

Иако Самсунг има Galaxy Tab S3 како премиум таблет што ќе биде претставено на MWC, го имаме тој кисел вкус во устата. Така што мобилниот светски конгрес не е толку безобразен, сака корејскиот производител ја надомести скалата со најавата за датумот на објавување на Galaxy S8. Претпоставувам дека треба да бидеме задоволни со тоа.

Според еден од најважните корејски весници во земјата, Samsung ќе го открие датумот на лансирање на Galaxy S8 на 27 февруари, точно денот кога MWC 2017 официјално ги отвори вратите.

Неодамна, веќе дознавме дека Самсунг би го најавил Galaxy S8 за 29-ти Март и лансирање на пазарите само еден месец подоцна, на 21 април. Сега ќе мора да почекаме MWC да знае со сигурност кој ќе биде вистинскиот датум и дали е потврден оној даден во различни гласини.

Galaxy S8 ве чека како терминал со големи подобрувања и нови карактеристики. Најновите гласини укажуваат на тоа дека ќе има повеќе стандарден Galaxy S8 со 5,8-инчен екран, и друг, Galaxy S8 +, кој ќе достигне 6,2 инчи на екранот.

Екраните на двата модели ќе ги имаат тој негуван заоблен акцент на страните и тие ќе имаат квалитет да зафаќаат поголем дел од фронталниот простор присутен во паметниот телефон. Друга од неговите најголеми одлики ќе биде тоа што ќе биде ексклузивна за новиот чип Qualcomm Snapdragon 835, токму во американската верзија како што се случи во претходните изданија на телефонот со Galaxy S6 и Galaxy S7.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.