Samsung повторно ќе започне со продажба на Galaxy Note 7, реновиран и со помали батерии

Samsung

Samsung сигурно немаше многу добра 2016 година, пред се поради проблемите претрпени од Галакси Забелешка 7, поврзано со батеријата и тоа доведе до тоа јужнокорејската компанија да мора да ја повлече од пазарот. Некое време откако ја донесе трагичната одлука, тој мораше да објасни и да се извини, нешто што ќе му дозволеше да донесе важна одлука сега.

И тоа е тоа според гласините Samsung би можел да го врати Galaxy Note 7 на пазарот, реновиран и со помала батерија за да се избегне повторување на проблемите од минатото.

Како што можеме да прочитаме во Корејски економски дневник, Самсунг би можел повторно да го продаде популарниот смартфон од идниот јуни, со батерија од 3.000 или 3.200 mAh, што донекаде се разликува од оригиналот што го имаше терминалот од 3.500 mAh. Ова ќе стави крај на ризикот од експлозија што ја претрпе оригиналниот уред.

Овие нови Galaxy Note 7 исто така ќе имаат одредена модификација на случајот и во моментот се чини дека тие ќе се продаваат само во Виетнам и Индија, и потоа направете слетување во повеќе земји, иако се чини тешко дека ќе се пласира во ист број земји како и оригиналната белешка 7.

Нема сомнение дека Самсунг некако сака да ги искористи сите единици на Галакси Ноут 7 што мораше да ги повлече од пазарот, и тоа ќе го стори на нешто необичен начин, со мал редизајн и помала батерија од оригинален Погледнете ќе видиме како ќе се појави експериментот и цената со која овој уред стигнува на пазарот.

Дали звучи добра идеја на Самсунг повторно да го продаде Galaxy Note 7 со нова батерија?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.