Samsung ќе ги претстави своите нови QLED телевизори во среда, 7 март во Newујорк

По Светскиот мобилен конгрес на кој јужнокорејската компанија ни ги покажа предводниците на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus, сега нова презентација се очекува за следната среда, 7 март а во овој случај за телевизиите на компанијата.

Ова е новата линија на производи што ќе биде прикажана во Newујорк, и во неа ќе ги видиме новите QLED на фирмата. Во принцип, оваа нова палета производи се очекуваше за CES во Лас Вегас, но конечно Јужнокореецот не ги лансираше и претпочиташе да почека да одржи свој настан сега во март, нешто што сè уште не го разбираме земајќи го предвид бројот на акредитирани медиуми кои присуствуваат на настанот во Лас Вегас, но ова е друго прашање.

Ако сè оди според планот, оваа нова серија на производи на Samsung DEQ треба да биде достапна за купување во текот на следниот месец во април, но сето ова ќе го видиме во презентацијата што ќе се емитува во стриминг од сопствената веб-страница на брендот. Компанијата ќе започне во QLED како изводлива алтернатива на спектакуларните OLED дисплеи.

Самсунг со сè што е на маса на ТВ

Не се сомневаме дека брендот сака да продолжи да биде репер на телевизискиот пазар, а тоа сигурно е и денес. Точно е дека тие имаат многу пожестока конкуренција на телевизиите отколку на паметните телефони, но без сомнение ќе биде интересно видете ги цените на овие нови телевизии и пред се кои се димензиите на истите, бидејќи во денешно време големината е важна, бидејќи тоа е добро демонстрирано во различните опции што ги имаме на располагање во продавниците. Сигурно дека тие не тепаат околу грмушка и новите опсези надминуваат сè што сме виделе досега, но има малку или воопшто нема протекувања на ТВ, така што ќе мора да бидеме свесни за презентацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.