Samsung Galaxy Note 9 веќе се појавува на мрежата

Денес на пазарот се лансираат резервациите на Амазон, новите модели на јужнокорејската фирма, Samsung Галакси S9 y Samsung Галакси S9 Плус, во исто време со оние кои се први гласини за следниот модел во опсегот на NoteВо овој случај, некои информации за тоа кој ќе биде следниот модел на Samsung што ќе биде претставен.

Точно е дека остануваат уште неколку дена за овој нов уред да биде официјално претставен и мора да бидеме трпеливи во случај да сакаме да го купиме новиот Note 9, но јасно е дека со она што го видовме во Модели S9 и S9 Plus, Белешката 9 ќе ги следи истите чекори.

Показател за S-Pen Galaxy Note 8

Она што подразбираме под ова е дека компанијата не чини дека сака да ризикува промена на дизајнот за оваа. фаблет со 6,3-инчен дисплеј S-пенкало, така е скоро сигурно дека ќе биде ист како и претходниот модел претставен минатата година 2017 година. Медиумот Slashgear ни остава мала компилација од првите гласини за да имаме идеја што не чека со овој Galaxy Note 9 тоа би се претставило доколку сè оди според планот во лето, поточно месец август.

Со процесор Qualcomm Snapdragon 845 за неевропска верзија и со Samsung Exynos 9 Octa 9810, за нас. Се зборува за Super Amoled екран со резолуција 2960 x 1440 и 6 GB за RAM меморија. Што се однесува до камерите, тие предупредуваат дека таа ќе има 12 MP заден и 8 MP за напред. Батеријата од 3300 mAh ќе има IP68 сертификат и четири бои доколку се решат да го додадат „розовиот“ што го видовме во новите S9 и S9 Plus, оставајќи го во црна, сива, сина и розова боја.

На кратко, се соочуваме со компилација од првите протечени податоци и сигурно малку ќе се промени во однос на реалноста, бидејќи годинава е време да се продолжи со истиот дизајн и да се подобрат спецификациите на Samsung до максимум, без да се допира дизајнот. За цените, нема ништо јасно, па затоа е најдобро да не се зборува ништо додека не помине некое време и да видиме повеќе поврзани вести, но Мислиме дека не се разликува многу од моменталната верзија на Note 8 при лансирањето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.