Samsung Galaxy Note 9 е веќе официјален, ние ви ги покажуваме спецификациите

По повеќемесечни гласини, денес 9 август, корејската компанија официјално го претстави новиот терминал од опсегот Note, терминал со кој компанијата продолжува да нуди искуство што во моментов не можеме да го најдеме со кој било друг производител.

Како што е вообичаено во повеќето презентации на Samsung, корејската компанија ги потврди сите гласини што го опколија терминалот, и во неговиот дизајн и во спецификациите. Тука ви ги покажуваме главните карактеристики на Galaxy Note 9.

Главната разлика што ни ја носи Galaxy Note 9 се наоѓа во батеријата на уредот, т.е. батерија што достигнува 4.000 mAh, во споредба со 3.300 mAh претходната генерација ни нуди, што претставува значително зголемување што може да принуди многу корисници да ја обноват својата стара Белешка 8.

Друга промена се наоѓа во положбата на сензорот за отпечатоци, сензор за отпечатоци кој се наоѓа на дното на фотоапаратот, наместо на десната страна на двете камери. Ако го извадиме микроскопот, и откако ќе ги прочитаме официјалните спецификации на оваа нова генерација, можеме да видиме како екранот е поголем за 0,1 инчи отколку на Note 8.

Samsung ни нуди две верзии на меморија: 128 и 512 GB. Секоја верзија на складирање е придружена со различна конфигурација на RAM меморија. Додека моделот Samsung од 128 GB интегрира 6 GB RAM меморија, моделот 512 GB излегува на пазарот со 8 GB RAM меморија. Samsung не ни нуди опција да купиме модел од 128 GB со 8 GB RAM меморија.

S Pen, исто така, доаѓа со важна новина во споредба со претходните верзии, уште од овој пат станува далечински управувач за нашиот терминал, или да правиме фотографии и видеа, да ја контролираме репродукцијата на музика и видео ...

Спецификации на Galaxy Note 9

Галакси Забелешка 9
Големина 161.9 х 76.4 х 8.8 мм.
тежина 201 грамови
Екран 6.4 QuadHD + - Супер амолиран. Резолуција: 2960 x 1440 пиксели (516 dpi). Горила стакло 5.
Отпорност на вода / прашина IP68
Процесор Серија Exynos 9 9810: 10 nm. 64 бита. Окта-јадро. (Макс 2.7 Ghz - 1.7 Ghz).
складирање 128 GB или 512 GB
RAM меморија 6 GB / 8 GB
MicroSD Да до 512 GB
Двојна задна камера Широк агол: Супер брзина двоен пиксел. 12 MP. Н.е. Двојна решетка: F / 1.5 - F / 2.4 OIS - Телефото: 12 MP. AF Отвор: F / 2.4.OIS. Зумирање: 2x оптички - 10x дигитални.
Фронтална камера 8 пратеници AF Бленда F / 1.7. - Видео: UDH 4K до 60 fps (Бавно движење 240 fps - FullHD; SuperSlow Motion 960 fps - HD)
Мрежи Giga LTE (LTE Cat 18. До 1.2 Gbps). Засилен 4 × 4 MIMO - SCA - LAA.
Поврзувања Wi-Fi 802.11 ac - VHT80 Mu-MIMO - 1024QAM. Bluetooth5.0 - ANT + -USB C - NFC - Локација: GPS - Галилео - Глонас БеиДу.
Batería 4.000 mAh. Брзо полнење - безжично полнење и брзо безжично полнење.
Аудио Стерео звучници на AKG Harman.
Бенефиции Сензор за отпечатоци - сензор за отчукувања на срцето - препознавање лице - препознавање на ирисот. Ново Пенкало (Bluetooth). Нокс безбедносен систем.

Цени, бои и достапност на Samsung Galaxy Note 9

Новиот терминал Самсунг сега е достапен за резервација преку веб-страницата на Самсунг, но тој нема да стигне до првите корисници што ќе ја направат резервацијата до следниот 24 август. Бројот на бои во кои ќе биде достапен се: Полноќна црна, сина боја на океанот и виолетова лаванда.

Како што споменав погоре, Galaxy Note 9 е достапен во два капацитети за складирање: 128 и 512 GB, но тие не се достапни во сите бои. Моделот Ocean Blue, модел кој е главен на сликата на овој напис, достапно само со 512 GB простор, додека остатокот од боите се достапни и во 128 GB и 512 GB простор за складирање.

  • Galaxy Note 9 со 128 GB меморија и 6 GB RAM меморија - 1.008,99 евра. Достапно во црна полноќ и лаванда во виолетова боја.
  • Galaxy Note 9 со 512 GB простор и 8 GB RAM - 1.259,01 евра. Достапно во црно на полноќ, сина боја на океанот и виолетова лаванда.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.