Samsung Galaxy S7 ќе наследи некои функции од Note 7

Галакси S7

Ние веќе му дадовме последно збогум на експлозивниот грешка на Galaxy Note 7, затоа единствениот адут од аспект на високата класа што Samsung го остави на пазарот е Galaxy S7 / S7 Edge, па сега сака да се фокусира на подобрување софтверските можности на предводникот на компанијата. На овој начин и откако ќе размислите како да ги наградите корисниците кои се „принудени“ да се задоволат со Galaxy S7, одлучија дека најдобрата опција е да донесат некои од функциите достапни во Galaxy Note 7, правејќи ги компатибилни со неговиот „помлад брат“, и задоволување на потребите на некои корисници.

Добрата работа со вклучувањето на овие опции за Note 7 во Galaxy S7 е што нема да експлодира. Но, надвор од хуморот, не изгледа лош начин да се наградат оние корисници, кои како што веќе рековме, ќе бидат позиционирани со цел да се здобијат со Samsung Galaxy S7, особено затоа што тоа е најмоќниот што компанијата го одржува на пазарот. Некои од функциите ќе се извршуваат со текот на времето, во меѓувреме првата ќе биде можноста за конфигурирање на секогаш вклучено на екранот и неговите поставки, со некои прилагодувања, како што се фотографии или часовници и известувања.

Сепак, ние не препорачуваме да добивате премногу илузии за оваа тема, не сите конфигурации на Galaxy Note 7 може да се пренесат на Galaxy S7, во основа затоа што главното средство е S Pen и екранот на Galaxy S7 не е подготвен да го поддржува ова чудно пенкало. Во меѓу време, Рекламната кампања на Самсунг се засили во Шпанија, каде што е невозможно да се ужива во содржината на Prime Time на телевизија или во главните медиуми со низок ред, без да се проголта необичната реклама на Samsung Galaxy S7. Јужнокорејската компанија треба да го стори останатото со својот предводник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.