Samsung Galaxy Tab Active 2, слики и целосни карактеристики откриени пред објавувањето

Samsung Galaxy Tab Active 2 S-пенкало

Во рамките на производите на Samsung има поцврсто и поотпорно семејство од конвенционалните модели. Тоа е опсегот «Активни». Ова може да се види и во каталогот на паметни телефони и во каталогот на таблети од корејскиот. И следниот модел што ќе дојде ќе биде тој Samsung Galaxy Active 2.

Треба да се напомене дека овие модели се наменета за професионалци и теренска работа. Филтрацијата на слики и одлики не чека долго. И веќе можеме да ви ја понудиме комплетната листа, па дури и цените што ќе бидат околу достапните верзии. Точно, ќе има две верзии за избор.

Прегледи на активните 2 Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab Active 2 ќе биде а таблета со една 8-инчен дијагонален екран и максимална резолуција од 1.280 x 800 пиксели. Во меѓувреме, внатре ќе имаме процесор Exynos 7880 придружен со 3 GB RAM меморија; вашиот простор за складирање ќе биде 16 GB. Бидете внимателни, како што е вообичаено во таблети Андроид, можете да го зголемите неговиот капацитет за складирање преку картички microSD.

Од друга страна, интересно е да се знае тоа Неговата засилена шасија може да издржи пад до висина до 1,2 метри и дека добива IP68 сертификација. Тоа е, можете да го потопите Samsung Galaxy Tab Active 2 под вода максимум 30 минути на длабочина од 1,5 метри.

Што се однесува до дополнителните додатоци, овој таблет Андроид -ќе дојде со инсталиран Android 7.1 Nougat- ќе го имате познатото Stylus S-пенкало; ќе има читач на отпечатоци и две камери од 5 и 8 мегапиксели. И на крај, батеријата ќе биде заменлив тип и неговиот капацитет е 4.450 милиампер. Како што коментираат од порталот WinFuture, Samsung Galaxy Tab Active 2 ќе има две верзии: една WiFi и друга WiFi + 4G. Цените би биле околу помеѓу 500 и 600 евра. Иако датумот на лансирање сè уште не е познат и кои пазари ќе ги имаат на располагање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.