Samsung Galaxy Note 7 ќе има подобрено S Pen

Samsung

Неодамна добивме потврда за постоењето на Samsung Galaxy Note 7 и новите функции на овој уред, што несомнено ќе биде најмоќниот фаблет на пазарот, но тоа не е единственото нешто што неодамна го научивме за уредот. Очигледно овој нов уред Samsung не само што ќе има обновен TouchWiz интерфејс, туку и ќе има подобрено S Pen што ќе му даде нови функции на овој уред.

Информациите и постоењето на ова ново S Pen е потврдено од еден од директорите на компанијата, Ко Донг-jinин, тврдејќи дека не само семејството на уреди или TouchWiz е ажурирано, туку и S Pen на уредот е изменет.

Така, ова ново S Pen ќе има нови функции што овозможуваат брзо земање белешки, подобрен OCR и дури и можноста за користење речници како што пишуваме преку овој уникатен игла. Исто така, може да биде можно овој игла да биде свиткан, како што беше најавено пред извесно време со патент на Самсунг, за да служи како странична нога за новиот Самсунг Галакси Ноут 7, дополнувајќи го подобро при репродукција на мултимедијална содржина.

Новото S Pen може да послужи како држач за Samsung Galaxy Note 7

Во секој случај, се чини дека ова ново S Pen ќе комуницира со новиот интерфејс на Samsung, па затоа е јасно дека тоа новиот Touchwiz ќе биде компатибилен со уредите Galaxy Note а не со сите телефони на Samsung како што се очекуваше по сликите на екранот на првите TouchWiz тестови.

Во секој случај, се чини дека Samsung Galaxy Note 7 не само што ќе има помоќен хардвер и обновен интерфејс, туку исто така ќе има и нови додатоци кои ќе понудат подобро корисничко искуство, а исто така, зошто да не го кажам, и повисока цена од вообичаеното.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.