Samsung Galaxy Tab S3 потврди дека доаѓа со S Pen

Од повлекувањето на Note 7, имаше многу гласини кои зборуваа за можно напуштање на опсегот на Note од Samsung. За среќа на theубителите на овој уред, Samsung пред неколку недели се согласи да продолжи да работи на опсегот Note, со лансирање на Note 8 за месец август оваа година. Но, се чини дека тој нема да биде единствениот уред. Гласините околу Galaxy S8 исто така тврдат дека Самсунг може да им понуди на корисниците можност за набавка на Пенкало тоа би било компатибилно со екранот на овие нови уреди.

Но, се чини дека нема да биде единствениот, бидејќи најновите гласини што пристигнуваат од Јужна Кореја, афирмираат дека Самсунг ќе го понуди и Пенкалото како опција за таблетот Галакси С3, новиот таблет Самсунг кој Најверојатно ќе биде претставен на Светскиот мобилен конгрес што ќе се одржи кон крајот на овој месец во Барселона. Но, како S8 во неговите различни верзии, S Pen нема да има место во уредот, така што ќе мора да купиме посебен додаток за да можеме да го носиме заедно.

Овој потег на Самсунг многу потсетува на Apple со моделот Pro, модел наменет за професионалци и кој не нуди можност ниту да се чува Apple Pencil внатре. Galaxy Tab S3 ќе пристигне со две оригинални додатоци, како и iPad Pro и моделот 12,9 и 9,7 инчи. Додатоци ќе бидат тастатура со капак и ексклузивен капак за овој терминал. Веројатно еден од нив, или обете, ќе ни понудат можност да можеме да го чуваме S Pen во нив, за да се избегне можноста да се изгуби за време на транспортот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.