SEAT ќе биде првиот производител на автомобили во светот што ќе го вклучи Shazam

На MWC, покрај паметни телефони, мрежи, таблети и други електронски уреди, имаме и брендови на автомобили. Во овој случај, шпанската фирма SEAT беше задолжена утрово го најавуваат доаѓањето на Шазам во нивните автомобили. Оваа услуга, која е во рацете на Епл од минатиот декември, сега ќе биде достапна во автомобилите на брендот SEAT.

За време на прес-конференцијата одржана утрово на настанот, претседателот на компанијата Лука ди Мео, ја објави веста во медиумите. Поврзаните автомобили се присутни и оваа нова опција за интегрирање на услугата за препознавање песни е уште еден чекор кон тоа.

Самиот Мео ја објави веста на оваа прес-конференција:

За loversубителите на музиката, препознавањето песна ќе биде само со „еден клик“ далеку. Интеграцијата на Shazam ни овозможува да продолжиме да напредуваме во нашата цел да обезбедиме максимална безбедност на нашите клиенти, а постигнувањето на нула сообраќајни несреќи го обезбеди de Meo. Да се ​​биде присутен на MWC не само што ни овозможува да ги покажеме нашите најнови технолошки достигнувања, туку исто така ни дава можност да се поврземе и да учиме од другите водечки компании во секторот и да ги направиме идните сценарија реалност.

Токму иднината на мобилноста е уште еден од главните елементи на говорот на Лука де Мео, кој го искористи денот и најави уште еден прв: создавањето на XMOBA. Ова е нова компанија чија основна цел ќе биде идентификување, тестирање, пласирање и инвестирање во проекти кои придонесуваат за промовирање решенија што ја подобруваат идната мобилност.

Создавањето на XMOBA е дел од реорганизацијата на SEAT како деловна група која обединува различни компании. XMOBA се приклучува на Metropolis: Lab Barcelona или CUPRA, новиот спортски бренд што го претставивме во општеството пред неколку дена. Со овие иницијативи го рекреираме духот на стартапите во одлична компанија како што е SEAT

Несомнено, SEAT не сака да ја изгуби низата на нови технологии и присуствуваше на MWC веќе некое време со јасна цел да учи од пазарот и пред се да ја покаже имплементирани нови технологии во нивните автомобили.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.