SecuritySoftView: прегледајте ја ефективноста на заштитата во Виндоус со антивирус

следете антивирус во Виндоус

Дали знаете дали вашиот антивирусен систем е во совршена работна состојба? Сакавме да го споменеме овој збор затоа што „операцијата“ вклучува голем број карактеристики што може да се појават на нашиот персонален компјутер Виндоус.

Со „функционирање“ се обидуваме да предложиме дали антивирусниот систем е совршено инсталиран, ажуриран, ако не предизвикува конфликт со сличен и, се разбира, дали работат сите модули кои генерално се вклучени во пакетот. За нас е многу тешко да ги запознаеме овие податоци, иако, ако ја користиме апликацијата наречена „SecuritySoftView“, истиот помогнете ни со детални информации на она што се случува на нашиот компјутер Виндоус на многу лесен начин благодарение на интерфејсот што го има.

Преземање, извршување и работење на «SecuritySoftView»

SecuritySoftView е пренослива апликација што можете да ја користите целосно бесплатно и без каков било вид ограничување во која било верзија на Windows што ја имате во моментов. Благодарение на оваа одлика, нема да мора да инсталираме апсолутно ништо во оперативниот систем; Покрај тоа, благодарение на преносливоста на оваа алатка, оние кои се посветени на одржување на персонални компјутери (како што е нивниот модус вивенди) ќе имаат можност за зачувајте и извршете „SecuritySoftView“ дури и од USB pendrive. Препорачуваме да одите на официјалната веб-страница на нејзиниот развивач за да можете да ја набавите без проблем.

SecuritySoftView 01

Треба само да ја отпакуваме содржината и да кликнеме двапати на извршната, со што ќе му се восхитуваме на прозорецот многу сличен на оној што го предложивме во горниот дел. „SecuritySoftView“ е компатибилен со повеќето компјутерски системи за безбедност во Виндоус, што сугерира антивирус, анти-малициозен софтвер или кој било друг систем за заштита што сте го вклучиле. Во прилог на ова, алатката анализира Windows Defender, Претпочитаната апликација за безбедност и заштита на „Мајкрософт“, со која сигурно ќе се сретнеме во секое време (од Виндоус 7 па наваму). На сликата од екранот што ја сместивме на горниот дел, можете да му се восхитувате на Eset, чиј комплетен антивирусен систем зборувавме во одредени прилики на блогот.

SecuritySoftView 02

Можеби засновано врз ова зафаќање, можете да одговорите за аспект што никогаш порано не го разгледувавме; токму таму веќе му се восхитувате на Windows Defender три верзии на ESET антивирус, нешто што може да нè наведе да мислиме дека постои некаков проблем. Сè што треба да направите е да го изберете секој од овие елементи со десното копче на глувчето и потоа да ја изберете опцијата "Properties" од контекстното мени, што ќе ви даде подетални информации за тоа што се случува во вашиот оперативен систем.

SecuritySoftView 03

На врвот поставивме уште едно зафаќање, што е резултат на она што го предложивме во претходниот пасус. Секоја верзија на ESET на која можете да и се восхитувате во интерфејсот „SecuritySoftView“ всушност се појави модулите што се дел од пакетот, Па, еден од нив ќе биде надлежен за следење на безбедноста на Заштитниот allид, додека друг е антивирусниот модул и, конечно, имаме анти-шпионски софтвер.

Тоа не е сè што може да добиете за восхит во овој прозорец, бидејќи таму мора да обрнете внимание и на секоја од колоните што се дел од резултатите во „SecuritySoftView“; на пример, ќе можете да видите дали вашиот антивирусен систем е ажуриран, локацијата на хард дискот каде што е инсталиран, бројот на ревизија, датумот на инсталирање на антивирусната апликација, меѓу неколку други параметри.

SecuritySoftView не е антивирусен систем за заштита, но е мала алатка што го следи статусот во која се наоѓа Виндоус со која било безбедносна апликација што сме ја инсталирале. Оттука ќе имаме можност да видиме дали е потребно ажурирање или некој од модулите е блокиран и деактивиран, ситуација што доколку е така, ќе треба да ја исправиме со активирање на производот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.