Skype сега е способен истовремено да ги преведува вашите разговори на девет јазици

Skype

Skype е една од theвездените услуги на Мајкрософт И поради ова, не е изненадувачки што многу програмери работат така што платформата продолжува да ја гледаат сите корисници како референца на пазарот над многу други кои, обидувајќи се да копираат и привлекуваат корисници, веќе почнуваат да нудат слични услуги .

Меѓу новостите кои неодамна ги објави Мајкрософт во врска со платформата, треба да се напомене дека сите корисници кои се дел од програмата Windows Insider добиваат ново ажурирање од Skype каде ќе им биде дозволено да ги користат Skype преведувач во повици кон мобилни телефони и фиксни телефони.

Преведувачот Skype ви овозможува да ги преведувате вашите повици кон фиксни телефони и мобилни телефони на девет различни јазици.

Според испратеното соопштение за јавноста, Skype Translator веќе е способен да работи со девет различни јазици, Англиски, шпански, француски, германски, мандарински кинески, италијански, бразилски португалски, арапски и руски. Во основа, кога повикувате некого, треба да изберете јазик непосредно пред да го остварите повикот. Кога приемникот на истата ќе се исклучи, тој ќе слушне порака што укажува на тоа дека разговорот ќе биде снимен и преведен со користење на оваа услуга.

Како последен детал, запомнете дека програмата „Виндоус инсајдер“ на „Мајкрософт“ им овозможува на сите корисници кои сакаат да се запишат во неа, секој може да се приклучи на оваа програма, да ги тестира прелиминарните верзии на софтверските производи на компанијата пред да стигнат до сите корисници. Ако веќе сте член на програмата и сакате да ја испробате оваа нова функционалност на Skype, кажете ви дека мора да бидете сигурни дека ја имате најнова верзија на Skype Preview инсталирано како и дека имате кредит или претплата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.