Skype започна ново ажурирање за да може да се натпреварува со новата верзија на WhatsApp

Skype

Skype штотуку објави дека за само неколку недели неговите корисници ќе имаат на располагање ново ажурирање на услугата каде што се имплементирани подобрувања и во повиците и во говорна пошта, нешто многу потребно доколку сакаат да се соочат со новиот предлог што го носи со себе непосредно ажурирање на WhatsApp каде, меѓу другото, корисниците конечно можат да остваруваат видео повици.

Како што се очекуваше, особено ако земеме предвид дека во областа на видео повици Skype е апсолутен репер, одговорот на платформата не одамна и сега корисниците ќе можат да оствари групни повици без разлика дали е вашиот уред Андроид o iOS. За возврат, можете да продолжите одржување на разговорот дури и ако лицето кое го започнало се исклучува, нешто што не се случи со тековната верзија откако, кога корисникот што започнал видео повик се исклучи, иако другите корисници сакаа да продолжат со разговорот, тој заврши.

Skype е ажуриран за да продолжи да го одржува типот пред новата функционалност објавена од WhatsApp.

За возврат, во оваа нова верзија на Skype прилагодените честитки ќе бидат отстранети, функционалност што беше навистина многу позната и користена од корисниците во тоа време, известувања за е-пошта и СМС-пораки за транскрипција. Како детал, кажете ви дека говорната пошта исто така ќе претрпи одредени измени бидејќи сега ќе може да се остават нормални говорни пораки, како и порано, но и видео. Несомнено е јасен пример за тоа како работи Microsoft за поедноставување на употребата на познатата платформа што е можно повеќе.

Повеќе информации: андроид авторитет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.