Skype сега ви овозможува да ја користите услугата без да имате сметка

Skype

Од доаѓањето на Skype во рацете на Microsoft, има многу нови функции кои се додадени на платформата, многу од нив никогаш не би минувале низ умот, како што е можноста да можеме да го користиме Skype едноставно преку прелистувачот, без да ја инсталирате апликацијата во кое било време. За сите оние корисници кои користат Skype многу спорадично и кои немаат намера да отворат сметка во тие случаи, момците од Редмонд повторно ја ажурираа услугата дозволувајќи им на корисниците без регистрирана сметка да ја користат.

За да можеме да ја користиме оваа услуга, треба само да внесеме корисничко име, кое логично не мора да биде регистрирано на платформата. Не треба да внесувате адреса за е-пошта што одговара на сметка поврзана со Мајкрософт. Кога внесуваме име на корисници, ние ќе се појавиме како Гостин под нашето име. Оваа функција е идеална за сите оние корисници кои, како што споменав погоре, користете Skype спорадично.

Оваа нова опција исто така ни овозможува да креираме простории за разговор во кои можат да учествуваат до 300 луѓе и ви овозможува да користите Skype Translator, во случај еден или повеќе од соговорниците да не зборуваат на ист јазик. Покрај тоа, Skype ќе ни овозможи да ги зачуваме разговорите под наш корисник 24 часа, во случај да имаме потреба да ги консултираме повторно откако ќе заврши разговорот. Оваа одлика работи само преку веб-прелистувачи и веќе е достапна во САД, но според „Мајкрософт“ наскоро ќе биде достапна низ целиот свет.

Сега, кога повеќето платформи за пораки додаваат видео повици, Skype не сака да биде изоставен од овој пазар, и за да го привлече вниманието на корисниците, продолжува да додава нови функции, како оваа и онаа што ни овозможува да ја користиме услугата без да мора да инсталираме никаква апликација на нашиот компјутер, бидејќи е достапна само за компјутери, а не за мобилни уреди .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)