Snapchat продолжува да прави разлика

Популарната услуга за пораки и видео повици Snapchat продолжува да го поставува темпото за жестоката конкуренција и издава ново ажурирање со три интересни и забавни нови одлики кои наскоро ќе можат да копираат други услуги, со што се верни на нивната традиција.

Новото ажурирање на Snapchat,И за iOS и за Android уредите, вклучува можност за безбедно споделување на сите видови врски, промена на нашиот глас и исто така изменување на позадината во која се појавуваме, совршено ако не сакате вашите пријатели да знаат каде сте?

Сите новости од Snapchat

Постојат три новини што ги воведе Snapchat со своето последно ажурирање; трио карактеристики со кои платформата се обидува да се разликува од конкуренцијата тоа, во последно време, и во отсуство на оригинални идеи, беше посветено на копирање на неговите функции на скоро навредлив начин. Прочитајте Фејсбук, Инстаграм, Месинџер, па дури и WhatsApp, сите под водство на компанијата на Марк Цукерберг, кој еднаш се обиде, безуспешно, да го купи Snapchat.

Првата новина се нарекува Спајалици и тоа не е ништо друго освен можноста за испрати секакви надворешни врски, нешто што порано беше многу ограничено, така што новина, повеќе од доаѓањето, е нејзино проширување. И за да се избегнат проблеми, компанијата ја пофалува својата безбедност со примена на сопствени безбедносни алатки и употреба на услугата за безбедно пребарување на Google. Така, корисниците ќе бидат предупредени за несоодветни веб-страници, малициозен софтвер или можни измами. Притиснете ја иконата за клип и испратете ги вашите хиперврски, додека на дното на екранот ќе ги видите оние што ги примате; кликнете на нив и можете да пристапите.

Многу необични се филтри за глас што ќе им овозможи на корисниците да го менуваат својот глас независно од визуелните филтри при испраќање видеа. Притиснете ја иконата на звучникот и пристапувајте до филтрите.

Конечно, позадини, или можност за промена на позадината во која се појавувате. Само притиснете ја иконата за ножици, „исечете“ ја вашата силуета во преден план и ставете ја позадината што ја сакате.

Колку време ќе биде потребно за копирање на вестите на Snapchat? Ставете ги вашите облози


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.