Snapchat се осмелува со филтри за проширена реалност

Snapchat

Иако можеби не е најдобро економско време за Snapchat, особено по неговото ИПО, лидерите на компанијата сакаат да им покажат на сите можни акционери дека сè уште изгледаат отпуштено од сите нивни активности дека, барем на технолошко ниво, сепак една од најиновативните компании на моменталната сцена.

Благодарение на ова, денес треба да зборуваме за новите обложувалници што ги направи познатата социјална мрежа. Како би можело да биде поинаку, Snapchat ги израдува сите свои корисници со нови филтри, каде што, пак, е посветен на технологија што нејзините развивачи ја контролираат доста добро и сепак е интересна како што е зголемени реалност. Да ти кажам дека ако за нешто се издвојуваат против другите ривали или претходните предлози на нивната сопствена компанија, тоа е токму заради гран калидад и неговиот 3Д изгледа доста успешно.

Snapchat скоро секој ден ќе им покажува нови филтри на своите корисници.

Ако сте корисник на Snapchat, сигурно сте забележале дека и покрај тоа колку се интересни овие нови филтри и играта што можат да ја дадат, за жал има многу малку. Во овој момент, кажете ви дека според изјавите дадени од одделот за маркетинг на самата компанија, очигледно новите верзии ќе пристигнат малку по малку со скоро дневна фреквенција, нешто што, без сомнение, има многу врска со нивните намери да ги задржат корисниците закачени на платформата.

Без сомнение, се соочуваме со ново движење од страна на платформата, офанзива која сака да им покаже на своите корисници дека им оди добро со тоа што продолжуваат да го користат Snapchat и не се враќаат на другите социјални мрежи како што е Instagram, што пак им прави многу штета откако копираше голем дел од целата содржина што ја направи оваа социјална мрежа единствена во панорамата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.